Kategoriler
Sınavlar

2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü , 2021 LGS Mayıs Ayı Sayısal ve Sözel Örnek Soru kitapçıklarını yayımladı.

6 Haziran 2021’de sınava girecek 8.sınıflar için MEB’in yayımladığı sayısal ve sözel örnek sorularının çözülmesi oldukça önemli. Çünkü sınavda soruların örnek sorulara yakın olduğu yıllardır biliniyor. Bu nedenle sınava girecek öğrencilerin zaman kaybetmeden örnek soruları önce kendileri çözmeye çalışmalı daha sonra çözemediklerini öğretmenlerine sormaları yada internetten bir şekilde çözümlerini bulup bakmaları lazım.

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin (Lise) Merkezî Sınavı – LGS için 2018 Ekim ayından bu yana örnek sorular yayınlanıyor. O tarihten bu yana 1.105 örnek soru yayınlandı.

LGS sınavına giren 8.sınıflar için Aralık 2020 den beri her ay sözel ve sayısal bölüm örnek soru kitapçıkları yayınlanıyor.

2021 Mayıs ayı örnek sorularında, daha önceki aylarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer aldı. Her dersin örnek sorularının cevapları, kitapçığın sonuna eklendi.

MEB, 2020 LGS için geçen yıl mayıs ayının sonunda ikinci örnek sorularını yayınlamıştı. Bu yıl da sınavdan önce, son örnek sorular olması adına yine mayıs ayının sonunda 2.örnek soruları yayınlayabilir.

2021 MAYIS AYI LGS ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI ve CEVAPLARI

2021 Mayıs Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

2021 Mayıs Ay Sözel Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir