Kategoriler
Kunduz

Kunduz’da Kasım Ayında 2,5 Milyon Soru Çözüldü

Her geçen gün büyümesini sürdüren Kunduz Soru Uygulamasının yayınlanan 2021 Kasım ayı bülteninde, 214.689 öğrencinin 2.474.802 sorusunun çözüldüğü açıklandı.

Kasım ayında 400’den fazla soru çözen eğitmenlerden “Çözüm Beğeni Oranı En Yüksek” ve “En Çok Soru Çözen” eğitmenler belirlendi.

Çözüm Beğeni Oranı En Yüksek Eğitmenler
1.Abdullah Nazlı (Geometri)
2.Yasemin Tekin (Tarih,Ortaokul İnkılap Tarihi,Ortaokul Sosyal Bilgiler,Felsefe)
3.Pınar Akar (İngilizce)
4.Zeliha Ataselim (Kimya)
5.Yeter Ünalan (Fizik)

En Çok Soru Çözen Eğitmenler
1.Melik Kaya (Lise Matematik,Geometri)
2.Fatma Kurtoğlu (Ortaokul Matematik)
3.Mümtaz Yüce (Fizik)
4.Selda Akkılıç (Lise Matematik)
5.Latife Kırkıl (Lise Matematik)

Bültende Kunduz Kasım Ayı Lideri Matematik Öğretmeni İnci OCAK Kunduzla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi:

Kendinizi tanıtır mısınız?
Merhabalar, Uzun zamandır Matematik ve Geometri öğretmeni olarak çalışıyorum. Ağırlıklı olarak Geometri derslerine giriyor ve zor anlaşılan bu branşta emek harcamayı daha keyifli buluyorum. Çalıştığım yılların büyük bir çoğunluğu dershanelerde geçti. Şimdi ise büyük bir çoğunluğu dershanelerde geçti. Şimdi ise bir özel okul öğretmeniyim.

Kunduz sizin için ne ifade ediyor?
İlk kez Kunduz gibi bir uygulama ile tanıştım ve içine girdikten sonra mesleğinin ilk yıllarında bu uygulamayı kullanan meslektaşlarımı kıskandım:) Neden mi? ilk olarak bu kadar çok soru çeşidini görebilme fırsatı, meslekleri için büyük bir fırsat çünkü. Diğer bir sebebi ise anlatması bu kadar zor bir dersi kelimelere dökebilmenin, anlatan kişinin anlatan kişinin kendini ifade etme yeteneğini geliştirmesinin yanında, branşı açısından da son derece olumlu bir gelişme sağlayacağına eminim. Tıpkı soru yazmanın kişiyi geliştirdiği gibi.

Çözümlerinizde dikkat ettiğiniz, olmazsa olmazlarınız nelerdir?
Benim de sizler gibi soru çözümlerinde dikkat etmeye çalıştığım bazı noktalar var elbette. Örneğin sorunun zorluk derecesine dayanarak öğrencimizin bilgi seviyesini tahmin edip açıklamalarımı bu doğrultuda yapmaya çalışıyorum. Her ne seviyede olursa olsun mutlaka çözüm adımlarımı numaralandırıyor ve çözüm adımında kullandığım kalem rengi ile soru üzerindeki çizim yaptığım kalem rengini aynı yapmaya çalışıyorum. Çözüm aşamasında kullanmam gereken bir formül olduğunda , ne kadar kolay olursa olsun, formülü yazıyor ve verileri üzerinde gösteriyorum .
Örneğin, A (ABC) = IABI x IACI / 2
= 8 x 4 / 2
=16 gibi.

Diğer eğitmenlerimize puanlamalarını yükseltmeleri adına hangi önerilerde bulunursunuz?
Yaptığım ek çizimi, hangi amaçla yaptığımı mutlaka açıklamaya gayret ediyorum . Kısacası sınıfta nasıl anlatıyor isem çözümün aynı felsefede olmasını sağlamaya çalışıyorum. Soruların türüne göre yöntemler değişiklik gösteriyor elbette ancak daima anlaşılır olması temeldeki amacım oluyor.

Özellikle Geometri branşında yapılamayan sorunun üzerinden çok zaman geçmeden çözümünün incelenmesi, öğrencilerimizin başarısında en etkili
yöntemlerden biri. Nihayet bunu sağlayabilecekleri bir ortam sunan sevgili Kunduz ekibine tüm kalbimle bizlere ve öğrencilerimize böyle bir fırsat vermiş olmasından dolayı teşekkür ediyor, ilgili ve kibar tavırlarından dolayı da ekiple tanışmanın ve birlikte çalışmanın tadını çıkarıyorum. Umarım çok daha güzel günleri, daha büyük başarıları birlikte yaşarız. Birbirimizi tanımasak da, görmesek de aynı yolda yürüdüğümüzü bilerek.

KUNDUZBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir