Kategoriler
Sınavlar

MEB 2022 YKS ve LGS Hazırlık Kursları Tarihleri

MEB, 2022 YKS sınavına girecek 11.sınıftan 12.sınıfa geçen öğrencilerle mezun öğrenciler ve 7.sınıftan 8.sınıfa geçen öğrencilere için LGS Hazırlık Yaz Kursları, 5 Temmuz – 27 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar ve 8.sınıflar için destekleme ve yetiştirme kursları 5 Temmuz’da açılacak.

Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre, resmi okullarda öğrenim gören 11. sınıftan 12. sınıfa geçen ve örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun öğrencilere ve 2021-2022 yılında 8.sınıf okuyacak verilecek eğitim, 5 Temmuz – 27 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalabilecek.

Kurslarda, Kovid-19 salgınıyla mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir